HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, companie ce oferă Servicii de Asistență Fiscală și Contabilitate, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Reprezentant comercial (compania internațională)

Cerințe:

  • Minim 3 ani în domeniul vânzărilor;
  • Cunoașterea pieței de materiale de construcții: distribuitori, magazine, depozite și altele;
  • Abilități bune de comunicare, coordonarea proceselor, analiza vânzărilor și a pieței;
  • Experiența în conducerea echipei de agenți de vânzări în domeniul materialelor de construcții;
  • Persona orientată spre rezultat și calitate, diplomată, insistentă;
  • Utilizator de Word, Excel, Outlook;
  • Limbile Româna și Rusa la nivel avansat, Engleza de la nivel de înțelegere;
  • Permis de conducere, cat. B.

Responsabilități:

  • Realizarea obiectivelor de termen scurt (cifra de afaceri, profit, cota de piață, vânzări);
  • Administrarea și optimizarea proceselor de lucru, necesare pentru realizarea scopurilor companiei;
  • Coordonarea lucrului cu distribuitorii companiei;
  • Asigurarea previzionării vânzărilor;
  • Analiza pieții, concurenților și necesităților clienților;
  • Lucrul cu departamentul Logistica, urmărirea livrărilor;
  • Propunerea optimizărilor;
  • Lucrul cu documentele;
  • Raportarea periodică către superiorul direct.

Condiții de lucru:

  • Program de muncă: Luni-Vineri, 9:00-17:30;
  • Automobil de serviciu, telefon, laptop;
  • Deplasări prin Republica Moldova și România (1-2 pe lună);
  • Salariu motivant fix+bonusuri trimestriale.

Dacă sunteți interesați vă rugăm să ne transmiteți CV pe adresa: vb40@search4staff.com , indicînd codul poziției: RCVB.
Numărul de contact: +373 60 522 274.

Candidații selectați vor fi chemați pentru interviu.