Î.S. „POŞTA MOLDOVEI”

ANGAJEAZĂ

Specialist Secția Economică

Responsabilități:

  • Analiza activității economico-financiară a întreprinderii;
  • Elaborarea bugetelor anuale a întreprinderii și a planificării pe termen mediu;
  • Urmărirea executării bugetului (veniturile și cheltuielile întreprinderii);
  • Întocmirea rapoartelor statistice și economice conform cerințelor;
  • Calculul costurilor serviciilor prestate de către întreprindere;
  • Participarea în proiectele de automatizare a proceselor de raportare internă a întreprinderii;
  • Înaintarea propunerilor de îmbunătățire a activității întreprinderii și subdiviziunilor acesteia.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare de profil economic;
  • Cunoașterea Standardelor naționale de contabilitate, a metodelor de analiză economică şi de planificare a indicilor economici;
  • Capacităţi analitice şi de previziune;
  • Cunoștințe avansate de lucru în aplicațiile Microsoft Office (Excel, Power Point, Word) și altele;
  • Cunoaşterea perfectă a limbii române şi ruse;
  • Abilităţi de a lucra în echipă, comunicabilitate, flexibilitate și spirit de observație;
  • Experienţă în domeniul va constitui un avantaj.

Beneficii:

  • Condiții bune de muncă în una dintre cele mai mari întreprinderi;
  • Pachet competitiv de remunerare şi beneficii, cu un salariu începînd de la 9000 lei;
  • Munca într-o echipă prietenoasă, comunicabilă, unită și eficientă;
  • Oportunitate de angajare pe termen lung;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională şi avansare în carieră.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md , indicând funcția pentru care candidați.

La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.