Angajăm:

.NET Developer

Compania își lărgește echipa și este în căutarea a doi .NET Developeri, cu spirit de iniţiativă şi capacitatea de analiză.
Compania dezvoltă software de tip ERP web based.Aplicaţiile existente sunt o parte dezvolate în ASP.NET WebForms (controloale Telerik şi DevExpres). Pentru comunicare cu baza de date se foloseşte Entity Framework. Alte dezvoltari se facîn ASP.NET MVC (controale Telerik, DevExpres si EXT.NET). În prezent se migrează către o arhitectură bazată pe microservicii.

Abilităţi:

  • Capacitatea de a întelege şi implementa fluxuri şi procese diverse;
  • Abilităţi de lucru în echipă.

Responsabilități:

  • Cunoaşterea tehnologiilor: .NET si .NET CORE, C#, ASP.NET MVC, HTML, CSS, Javascript, Entity Framework, WebAPI, Servicii SOAP, MS SQL, SQL Server;
  • Experienţă de lucrul în Visual Studio, OOD, OOP
  • Cunoştinţe de proiectare şi interogare a bazelor de date relaţionale. (MS SQL SERVER 2012+);

Avantaje:

  • Experienţă în utilizarea controalelor de la Devexpress (ASP.NET MVC), Telerik (ASP.NET MVC) sau EXT.NET reprezintă un avantaj;
  • Reprezintă avantaj experienţa în dezvoltarea aplicaţiilor n-tire;
  • Constituie un avantaj experienţa în programarea sistemelor de tip ERP si/sau CRM.

Compania oferă:

  •  Program de lucru: full-time;
  •  Activitatea se desfășoară în biroul companiei;
  • Birou modern situat în centrul capitalei.
  •  Salariul 1000+ Euro Net;
  • Angajare oficială cu toate impozetele.

INTENSEfor GIANT ideas.