Angajăm:

Maistru de secție (fabricarea conductelor de aer)

Responsabilități:
- primirea comenzilor de la clienți;
- transmiterea comenzilor spre executare către șeful secției de tinichigerie;
- organizarea procesului de producție în vederea fabricării conductelor de aer;- planificarea producției și întocmirea dărilor de seamă;
- respectarea termenelor de executare a comenzilor primite de la clienți;
- controlul calității produselor fabricate;
- evidența materiei prime existente în toate depozitele, a produselor finite destinate clienților și a
deșeurilor rezultate în urma procesului de fabricare a conductelor de aer și a obiectelor de
tinichigerie;
- formarea prețurilor la conductele de aer și obiectele de tinichigerie, aplicarea unui sistem de reduceri pentru clienți;
- plasarea în timp util a comenzilor de achiziție pentru materie primă (materiale) necesară desfășurării procesului de producție;
- supravegherea respectării disciplinei de lucru și a tehnicii securității;
- controlul exploatării mașinilor-unelte și efectuării la timp a lucrărilor de întreținere;
- managementul resurselor umane (cel puțin 5 persoane în subordine).

Cerințe:
- cunoștințe avansate de operare PC și cunoașterea programelor speciale de calcul pentru fabricarea conductelor de aer și a obiectelor de tinichigerie;
- studii superioare (facultatea inginerie mecanică din cadrul UTM) sau medii de specialitate;
- experiență în domeniul fabricării conductelor de aer, capacitatea de a crea programe de tăiere cu laser, experiență în fabricarea conductelor de aer în spirală;
- aptitudini de elaborare a desenelor tehnice pentru executarea comenzilor speciale (desenarea schițelor);
- cunoașterea limbii ruse este binevenită;
- punctualitate;
- responsabilitate, onestitate;
- disciplină, spirit de inițiativă.

Oferim:
- angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
- program de lucru full time;
- pachet social, asigurare medicală, telefon de serviciu;
- salariul plătit la sfîrșitul fiecărei luni;
- % din vînzările realizate;
- oportunități de dezvoltare profesională.

Telefon: (022) 500 400/ 069400005 (Denis).
e-mail: vent@ecolux.md , office@ecolux.md , director@ecolux.md