Dacă sunteți un bun profesionist, un specialist calificat, o persoană energică cu spirit de inițiativă, dacă vă doriți o poziție în care să vă manifestați nu doar ca un contabil, ci ca un analist economic și/sau specialist în finanțe și dacă căutați un job care să vă ajute să creșteți în plan profesional și să vă puneți în valoare talentele sunteți binevenit în echipa noastră internațională și foarte unită.

Analist Economic

CERINȚE DE CALIFICARE PROFESIONALĂ:
- studii superioare în domeniu (contabilitate, economie, finanțe);
- experiență practică în domeniul evidenței contabile, fiscale și de gestiune;
- buna înțelegere a structurii raportării financiare și a standardelor de contabilitate;
- cunoașterea materialelor metodice și normative cu privire la organizarea evidenței contabile și analiza activității economice;
- cunoașterea metodelor de analiză și planificare financiară;
- înțelegerea bazelor desfășurării procesului bugetar în contextul activității comerciale.

CALITĂȚI PERSONALE:
- aptitudini analitice;
- capacitate de prioritizare;
- disciplină și abilități de autoorganizare dezvoltate;
- spirit de echipă;
- un nivel înalt de automotivare.

RESPONSABILITĂȚI:
- organizarea și supravegherea evidenței financiare și de gestiune în unitățile de afaceri ale holdingului;
- implicare în prelucrarea rapoartelor unităților de afaceri în scopul consolidării acestora într-un sistem unic de raportare financiară în vederea asigurării activității de analiză și planificare;
- studierea materialelor metodice și normative cu privire la organizarea evidenței contabile și analiza activității economice;
- participare la elaborarea metodelor de analiză a activității economico-financiare a organizației și subdiviziunilor acesteia;
- participare la elaborarea sistemului de control al centrelor de responsabilitate;
- soluționarea problemelor curente.

OFERIM:
- program de lucru full time;
- salariu motivant mărimea căruia va fi stabilită în urma probei interviului;
- oportunități de carieră;
- birou confortabil;
- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tînăr și unit.

PROGRAM DE LUCRU: 09.00-18.00 (cu pauza de masă), de luni pînă vineri.

LOCAȚIA POSTULUI: Chișinău, sectorul Rîșcani.

E-mail: hr@swissherbs-pharma.ch

În mesaj vă rugăm să specificați postul pentru care aplicați.