Dacă ești profesionist și vrei să fii apreciat la justa valoare,
noi îți oferim job-ul dorit!

Căutăm angajați care știu să-și definească scopurile și îi ajutăm să le atingă.

Manager de Proiect

Responsabilități:
• Analiza proactivă a programelor de subvenţii , studiul şi cercetarea condiţiilor/cerinţelor de obţinere a finanţărilor;
• Elaborarea strategiei de obţinere şi implementare a programelor de granturi locale;
• Monitorizarea organizării și desfășurării în timp util a activităților pe agenda proiectului;
• Asigurarea comunicării cu finanțatorii de proiecte, partenerii și respectarea obligațiilor contractuale rezultate din acordurile de finanțare;
• Gestionarea bugetelor de proiecte în conformitate cu procedurile interne aplicabile și condițiile de finanțare;
• Menținerea părților interesate informate cu privire la progresul proiectului;
• Administrarea operațiunilor interne ale organizației și gestionarea proceselor contabile în colaborare cu contabilitatea organizației.

Cerințe postului:
• Experienţa în domeniu constituie un avantaj;
• Studii superioare în domeniul juridic sau economic;
• Cunoaşterea limbilor române şi ruse (engleza-constitue un avantaj).

Competențele necesare:
• Abilitatea de a coordona aspectele organizatorice ale activităților proiectului;
• Asumarea responsabilităților și rezolvarea problemelor;
• Capacitatea de a elabora și urma planuri de acțiune, punctualitate, exactitate și responsabilitate;
• Abilitatea de a depăși eșecurile și de a menține motivația, de a-și urma obiectivele stabilite indiferent de obstacolele procesului,
• Ordine și disciplină, rezistența la efort și stres;
• Abilitatea de a vorbi fluent, interactiv și hotărât, de a prezenta argumente și de a fi flexibil în discuție;
• Capacitatea de a coordona eficient cu echipa de conducere a organizației, de a fi empatic cu oamenii cu care lucrezi;
• Lipsa oricărei încercări de a ascunde sau a încerca să obțină beneficii nemeritate și corupte.

Oferim:
• Apreciere și suport din partea echipei și al managementului;
• Proiecte interesante pentru piața locală;
• Participare la training-uri și team-building-uri;
• Condiţii de muncă moderne şi confortabile;
• Echipă tînără şi ambiţioasă cu scopuri bine determinate.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la hr@dad.md  sau să ne contacteze la numărul de telefon 069995545.

Vom fi bucuroși să colaborăm!