Ești gata de o schimbare?

Ai curaj, încredere, ambiție? La noi găsești - suport, dedicație și o echipă profesionistă!

Analist, Departamentul Strategie, Planificare și Control, Divizia Financiară

Misiune post: Prelucrează informația financiară a bancii, face analize pe baza acesteia şi elaborează rapoarte financiare.

Beneficiile pe care le oferim:
- Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
- Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
- Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
- Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
- Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
- Salariu fix + alte avantaje financiare;
- Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi principale:
- Prelucrează informaţia financiară, face analize pe baza acesteia şi elaborează rapoarte financiare (e.g., profit & pierdere, bilanţ, cashflow, etc.);
- Asistă la pregătirea bugetului pentru următoarea perioadă financiară a întreprinderii;
- Utilizează informaţia financiară pentru a identifica riscurile şi oportunităţile pentru afacere precum şi pentru a elabora recomandări pentru îmbunătăţiri / soluţionarea continuă a problemelor;
- Participarea în procesul de previzionare (săptăminal, lunar şi pe termen lung) prin analiza trendurilor afacerii şi alinierea acestora cu obiectivele corporative;
- Prezintă date analitice în cadrul iniţiativelor de afacere pentru companie.

Cerinţe:
- Studii superioare profil economic (Contabilitate/Finanţe şi Bănci preferabil);
- Cunoştinţe de bază de aplicare a MS Office (Word, Excel, Power Point);
- Certificate adiţionale (MBA, ACCA)/cursuri, etc. aferente poziţiei vor fi considerate un plus;
- Cunoaşterea limbii engleze – nivel mediu;
- Bune abilităţi analitice şi atenţie la detalii.

Aplică CV-ul la adresa electronică: recrutare@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332