Compania ”Viorica-Cosmetic” SA, cunoscută în Republica Moldova și peste hotarele ei ca fiind un producător de produse cosmetice și de parfumerie de înaltă calitate pe bază de ingrediente naturale, angajează:

Manager coordonator export

Responsabilități și sarcini:
✅Participa la elaborarea Strategiei de Export a întreprinderii;
✅Participa la elaborarea Politicii de Preț pentru Export;
✅Propune Politica de înregistrare a mărcilor comerciale ale întreprinderii la export;
✅Propune masuri de eficientizare a operatiunilor de export;
✅Asigura desfasurarea activitatii de export in conformitate cu legislatia de specialitate.

Procesul de căutare Clienți
✅Identifică cele mai eficiente instrumente de căutare a noilor clienți;
✅Organizează și participă la Expoziții internaționale/ Forumuri/ Misiuni, etc;
✅Organizează și petrece acțiuni de prospectare a pieții, analizează concurenții și ofertele acestora.

Procesul de Gestionare Clienți
✅Elaborează și implementează Sistemul de lucru cu clienții noi și cei existenți;
✅Elaborează și negociază contractele de vînzare-cumpărare;
✅Urmărește îndeplinirea prevederilor contractuale de către client;
✅Prognozează/Planifică producerea pentru export.
Procesul de Marketing
✅Coordonează acțiunile/campaniile de promovare cu clienții existenți;
✅Efectuează analiza vînzărilor sortimentale la export și înaintează propuneri de schimbări în Politica sortimentală.
✅Cerințe față de candidat:

Studii superioare
➡️ Experiență 2-3 ani în calitate de manager export.
➡️Permis de conducere categoria B, deținere automobil propriu reprezintă un avantaj.
Cunoașterea limbilor:
➡️româna – la nivel mediu
➡️rusa – la nivel avansat

➡️engleza – la nivel avansat

Pentru a aplica la acest post vă rugăm să trimiteți CV-ul cu tema postului vacant la care aplicați la următoarea adresă electronica – Mariana.Codreanu@viorica.md