Î.S. „POŞTA MOLDOVEI”

ANGAJEAZĂ

Șef Secția Editorial-Filatelică

Atribuții de funcție:

  • Elaborarea proiectele programelor de editare a emisiunilor de mărci şi efecte poştale, planul tematic al obliterărilor speciale şi ocazionale;
  • Asigurarea executării machetelor şi desenelor originale pentru mărci şi efecte poştale, a producţiei filatelice, ale ştampilelor;
  • Colaborarea cu tipografiile privind executarea mărcilor şi efectelor poştale, distribuirea producţiei finite;
  • Organizarea punerii în circulaţie a mărcilor şi efectelor poştale;
  • Participarea la expoziţii şi tîrguri filatelice naţionale şi international;
  • Organizarea procesului de elaborare şi editare a literaturii filatelice (cataloage şi buletine filatelice, postere, etc.);
  • Participarea și dirijarea activității de tipar a mărcilor și efectelor poștale.

Cerinţe faţă de candidat:

  • studii superioare;
  • experienţă de minim 3 ani în domenii precum marketing /filatelie/ management;
  • cunoștințe de operare la calculator Windows (Microsoft Office, PowerPoint);
  • cunoașterea programelor Adobe Ilustrator, Photoshop, CorelDraw;
  • să posede limba de stat, constituie un avantaj cunoașterea cel puțin a unei limbi de circulație internațională (engleza, franceza);
  • iniţiativă şi dorinţă de afirmare;
  • abilităţi de a lucra în echipă, comunicabilitate, flexibilitate, creativitate;

Beneficii:

  • Condiții bune de muncă în una dintre cele mai mari întreprinderi;
  • Pachet competitiv de remunerare şi beneficii, cu un salariu începînd de la 13 500 lei;
  • Munca într-o echipă prietenoasă, comunicabilă, unită și eficientă;
  • Oportunitate de angajare pe termen lung;

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md , indicând funcția pentru care candidați.

La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.