“MISO – TEXTILE” SRL,  întreprindere specializată în fabricarea costumelor de protecție , anunță ofertă de angajare pentru funcția vacantă:

Planning manager / Șef secție Planificare și Raportare

Obiectivul postului:

Realizarea planului Macro de Producere, ținând cont de comenzile deschise, solicitările adiționale ale Clientului, capacitatea disponibilă a sectoarelor de producere, a stocului de materii prime disponibile, alte tehnici și practici pentru eficientizarea procesului de producere. Asigurarea sinergiei între obiectivele interne față de eficiență/productivitate/valoarea exporturilor și a indicatorilor de performanță impuși de către Client. Coordonarea activității angajaților din Departamentul Planificare și Raportare, asigurând funcția de transpunere a planului Macro în Producere și de monitorizare și raportare detaliată a executării acestuia.

Responsabilități și sarcini:

  • Realizarea Macro planului de producere
  • Crearea planului de vânzări și export
  • Interacțiunea cu clienții
  • Interacțiunea cu subcontractorii
  • Generarea rapoartelor si raportarea către Managementul Superior
  • Coordonarea activității de planificare și raportare în cadrul Departamentului Planificare și Raportare.

Competențe tehnice și abilități:

  • Experiență minim 2 ani într-un post similar
  • Cunoștințe tehnice de operare la tehnica de calcul
  • Capacitatea de analiză și sinteză în valorificarea fondului de informații
  • Cunoaștere profundă a programelor de operare: Pachetul MS Office (in special Excel)
  • Cunoștințe primare despre standardele de planificare
  • Realizarea mai multor sarcini concomitent

Oferim:

  • Salariu oficial, stabil și atractiv
  • Pachet social complet
  • Un mediu de lucru plăcut într-un oficiu modern din centrul orașului Chișinău
  • Oportunități de a învăța și a crește, posibilități de afirmare