Angajăm:

Specialist in Marketing Digital

Specialistul in Marketing Digital este responsabil cu crearea, implementarea, coordonarea si optimizarea campaniilor de marketing digital.

Responsabilitati

  • Planifica si executa programele de marketing digital in concordanta cu obiectivele de marketing si vanzari;
  • Creaza si executa fluxurile campaniilor de marketing, email-uri, newsletter, urmareste afisarile din media;
  • Monitorizeaza, planifica si imbina statistici in planificarea si executia campaniilor digitale;
  • Utilizeaza analizele web pentru a stabili punctele de referinta si raportare pentru succesul campaniilor de marketing;
  • Responsabil direct in crearea si supervizarea campaniilor de email marketing, a rapoartelor de evaluare si transmiterea sugestiilor de imbunatatire a instrumentelor pentru fiecare campanile;
  • Dezvolta noi campanii pentru PPC in Google Adwords;
  • Dezvolta noi metode de imbunatatire a rezultatelor SEO si SEM, gestioneaza relatia cu agentiile partenere;
  • Mentine si imbunatateste website-ul companiei in concordanta cu scopul SEO;
  • Furnizeaza date analitice asupra eficientei campaniilor;
  • Consiliaza personalul cum sa foloseasca instrumentele media pentru a promova programele sau evenimentele;
  • Dezvolta o strategie si un protocol unitar pentru gestionarea relatiilor online;
  • Monitorizeaza traficul si introduce date pentru realizarea unor statistici zilnice, lunare, anuale;
  • Realizeaza cautari de cuvinte cheie in vederea informarii si dezvoltarii strategiei de continut in optimizarea cautarii.

Cerinte:

  • Cunostiinte avansate in tehnologii, SEO/SEM, marketing digital, afiliere, factori de clasificare si fundamentele marketingului motoarelor de cautare, publicitate online (Google AdWords);
  • Cunostiinte despre analizele web si instrumente de monitorizare;
  • Experienta in retele de socializare, publicitate online si intrumente de email marketing;
  • Experienta in crearea unei marci folosind unelte sociale ca Facebook, Twitter,Youtube si Google +;
  • Cunostinte despre principiile designului graphic;
  • Experienta in crearea continutului cu care se confrunta clientul;
  • Intelegere aprofundata a tacticilor, strategiilor si instrumentelor SEO;
  • Dorinta continua de perfectionare;
  • Crearea de siteuri web constituie un avantaj ( nu este obligatoriu);
  • Dorinta de relationare si abilitati de a lucra intr-o echipa;
  • Exactitate si atentie la detalii;
  • Flexibilitate si toleranta in planificarea cererilor si a termenelor suprapuse;
  • Experienta in proiecte si design folosind HTML, InDesign, Photoshop sau aplicatii similar;
  • Abilitati excelente in comunicarea verbal si scrisa (de asemenea cunostiinte avansate de limba engleza);
  • Abilitati in MS Office (PowerPoint, Word, Excel).

Beneficii:
Atractve in concordanta cu realizarile.

Cei interesați sunt rugați să transmită CV-ul la adresa: hr.retailshoes@gmail.com