Libra Internet Bank caută persoane tinere și motivate de-a se dezvolta profesional într-una din cele mai mari bănci din România:

T24 Software Developer (Remote)

Este un post pentru care poți lucra de acasă!

Descrierea postului:

  • Colaborarea cu echipe dedicate pentru a defini, crea și programa aplicații, servicii și funcționalități noi, conform nevoilor de business.
  • Menținerea unei calități ridicate a aplicațiilor și funcționalităților existente.
  • Asigurarea unui nivel calitativ superior al codului scris.
  • Identificarea și corectarea eventualelor erori ale aplicațiilor, sistemelor și funcționalităților existente.
  • Atribuții de mentorat pentru juniorii din cadrul echipei.

Folosirea următoarelor sisteme:
◦ Limbaje de programare: INFO BASIC, XML, Java Script
◦ Data Base: Oracle, Jbase, MS SQL Server
◦ Framework: TAFC, Eclipse
◦ Application Server: Jboss, Websphere, TCServer

Candidatul ideal:

  • Absolvent(ă) de studii superioare în domeniile: informatică, automatică, cibernetică sau matematică.
  • O bună cunoaștere a limbajelor de programare precum INFO BASIC, MSSQL, PL/SQL.
  • Experiență în dezvoltari produse Temenos. Este necesară experiența anterioara pe TAFC, iar experiența pe TAFJ este considerată un avantaj.
  • Experiență în utilizarea unor tool-uri precum: Jira, Visio, SVN etc.
  • Bună cunoaștere a limbii române sau engleze.

Ce beneficii îți oferim alături de pachetul salarial:

Monitorizarea sănătații, prin abonamente de medicină generală furnizate de o clinică privată de servicii medicale din orașul tău.
O zi liberă în plus, cu ocazia zilei tale de naștere.
Lucrezi într-o organizație care a primit premiul de ”cea mai inovatoare Bancă din România”.

Vino în echipa Libra Internet Bank!