”Profmet Grup” SRL (grupul de companii LIDER)

Producerea și furnizarea elementelor de fixare și a sculelor manuale

Avantajele noastre:

Încredere – mai mult de 15 ani pe piață

Lider pe piață – cca 10 mii de poziții de instrumente și sisteme de fixare

Dezvoltare – peste 170 locuri de muncă cu pachet social complet

www.lider.md, www.krepej.md

Specialist securitate și sănătate în muncă / Специалист по охране здоровья и безопасности труда

Compania oferă:

  • Salariu motivant (9 000 lei)
  • Stabilitate într-o companie dinamică și prosperă
  • Posibilități de creștere profesională
  • Instruire continuă din contul companiei
  • Transport de serviciu

Responsabilități:

  • Asigurarea controlului și aplicarea tuturor reglementărilor legislative cu privire la SSM
  • Monitorizarea efectuării instruirilor angajaților în domeniul SSM
  • Elaborarea pachetului de instrucţiuni de SSM necesare în procesul de activitate al companiei
  • Elaborarea și întocmirea fișelor personale de instruire a angajaților în domeniul SSM
  • Identificarea și evaluarea factorilor de risc profesional la locul de muncă, cu întocmirea fişelor de evaluare respective
  • Întocmirea planului de protecţie şi prevenire și al programului anual de SSM
  • Evidența registrelor și a tuturor actelor normative în vigoare

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare / medii (tehnice) și nivelul II de pregătire în domeniul SSM
  • Experiență de cel puțin 5 ani în domeniul SSM
  • Cunoașterea limbilor română și rusă
  • Cunoștințe bune de operare a PC
  • Spirit analitic, competențe de organizare, planificare și control

Persoanele interesate pot expedia un CV la adresa recrutare@profmet.md
Detalii la numărul de telefon 079947888

Компания предлагает:

  • Мотивирующая зарплата (9 000 лей)
  • Стабильность в процветающей и динамичной компании
  • Возможности для профессионального роста
  • Непрерывное обучение за счет компании
  • График работы - полный день
  •  Корпоративный транспорт.

Обязанности:

  • Обеспечение контроля и применение всех законодательных норм, касающихся охраны труда
  • Мониторинг проведения инструктажа по технике безопасности сотрудникам компании
  • Разработка пакета инструкций по охране труда, необходимые для процесса деятельности компании
  • Разработка и подготовка личных карточек для сотрудников в области охраны труда
  • Выявление и оценка факторов риска на рабочем, а так же подготовка соответствующих оценочных листов
  • Составление годовой программы по защите труда и предотвращению  чрезвычайных ситуаций
  • Учет реестров и всех действующих нормативных актов.

 Требования к кандидатам:

  • Образование высшее / средне (техническое) а так же наличие Сертификата II уровня подготовки по техники безопасности.
  • Опыт работы в сфере охраны труда не менее 5 лет
  • Свободное владение румынским и русским языками
  • Компьютерная грамотность
  • Аналитический дух, организаторские способности, навыки планирования и контроля.

Высылайте нам Ваше резюме на эл. адрес recrutare@profmet.md
По возникшим вопросам, звоните на номер 079 947 888