Arron- Service Centrul specializat in deservirea tehnicii de calcul HP, Canon, Acer, Asus, Apple anunta concurs pentru functia de:

Manager Import -Part-Time

Te invitam sa te alaturi echipei Arron

Ne dorim sa:

  • Ai experienta in munca import din China minim 1 an
  • Ai abilitati foarte bune de comunicare si de lucru in echipa
  • Fii o persoana responsabila, organizata, integra, orientata catre atingerea obiectivelor
  • Ai bune abilitati organizatorice si sa rezolvi problemele cu rapiditate
  • Ai cunostinte de comert exterior, transport international de marfuri, conditii livrare, conditii plata
  • Ai cunostiinte de operare PC (pachet Office)
  • Cunosti limba engleza la nivel cel putin mediu

Descrierea jobului

Ne dorim sa contribui la succesul companiei prin:

  • Cautare de noi produse și furnizori din China
  • Stabilirea si intretinerea relatiei cu funizorii de produse din portofoliu;
  • Trimiterea comenzilor, pe email la furnizori;
  • Solutionarea neconcordantelor aparute la receptia fizica a marfii;
  • Organizarea activitatii de transport a marfii;
  • Realizarea grupajelor de marfa si stabilirea rutelor de incarcare;
  • Identificarea si contactarea transportatorilor externi; incheierea de contracte cu acestia;

Ce iti oferim:

  • lucru la necesitate part-time sau de la distanță
  • pachet salarial atractiv;
  • posibilitatea de a-ti consolida si dezvolta cariera intr-un mediu de lucru placut, dinamic, profesionist, in cadrul unei echipe tinere si motivate;

Te invitam, sa explorezi online lumea Arron(arron.md)

Daca ti-am trezit interesul, trimite-ne CV-ul tau ! Abia asteptam sa te cunoastem!