Libra Internet Bank caută persoane tinere și motivate de-a se dezvolta profesional într-una din cele mai mari bănci din România:

Product Manager Internet Banking/Mobile Banking (Remote)

Este un post pentru care poți lucra de acasă!

Descrierea postului:

  • Coordonează și planifica implementarile de servicii și functionalități în cadrul aplicației Mobile Banking și a serviciului Internet Banking;
  • Pregatește documentațiile de proiect, scenariile de testare, evaluare riscuri;
  • Identifică potențiale modalităti și scenarii de business în vederea îmbunatățirii experienței online a clientilor;
  • Analizează constant serviciile similare din piata, pregătește studii de piată și propune idei de dezvoltare;
  • Realizează testarea funcționalităților și evaluează implementarile noi pentru a se asigura că livrabilele sunt la nivelul de calitate dorit.

Candidatul ideal:

  • Absolvent(ă) studii superioare;
  • Experientă project management (minimum 3 ani);
  • O bună cunoastere a tendintelor tehnologice și dinamica acestora în zona online și mobile;
  • Cunoștințe privind UX, customer analytics.

Ce beneficii îți oferim alături de pachetul salarial:

Monitorizarea sănătații, prin abonamente de medicină generală furnizate de o clinică privată de servicii medicale din orașul tău.

O zi liberă în plus, cu ocazia zilei tale de naștere.

Si multe altele, pe care te invităm sa le descoperi, alăturându-te Echipei Libra Internet Bank!