Libra Internet Bank caută persoane tinere și motivate de-a se dezvolta profesional într-una din cele mai mari bănci din România:

Senior Risk Control Specialist - Administrarea Riscurilor Bancare

Descrierea postului:

  • Monitorizarea limitelor de risc specifice și propuneri pentru îmbunatățirea cadrului de administrare a riscurilor;
  • Efectuarea de analize specifice utilizand metode adecvate (baze de date, analize statistice);
  • Implicarea în proiecte care țin de aria de risc și procesele aferente (creditare, adecvarea capitalului, etc);
  • Analiza proceselor operaționale pentru identificarea și diminuarea riscurilor bancare.

Candidatul ideal:

  • Persoană analitică si tehnică (experienta în analiza datelor);
  • Experientă bancară relevantă (managementul riscului);
  • Atitudine proactivă, initiativă;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Cunoștinte avansate de utilizare a computerului.

Ce beneficii îți oferim alături de pachetul salarial:

  • Monitorizarea sănătații, prin abonamente de medicină generală furnizate de o clinică privată de servicii medicale din orașul tău.
  • O zi liberă în plus, cu ocazia zilei tale de naștere.

Si multe altele, pe care te invităm sa le descoperi, alăturându-te Echipei Libra Internet Bank!