Compania „DMLink” este în căutare de:

Graphic Designer

Responsabilități:
- crearea de conținut vizual pentru conturile de pe rețelele de socializare;
- elaborarea machetelor de produse, ambalaje, cutii;
- dezvoltarea stilului corporativ, a identității brandului;
- elaborarea conceptelor de design pentru produse noi;
- coordonarea procesului de fabricare a produselor, creare a designului ambalajului;
- elaborarea materialelor și pregătirea lor pentru tipar;
- colaborare directă cu departamentul de marketing în vederea realizării vizuale a ideilor de promovare.

Cerințe:
- cunoașterea limbilor română și rusă (cel puțin la nivel de conversație);
- experiență în realizarea de proiecte (selecția candidaților se va face în baza portofoliilor prezentate);
- cunoașterea programelor Adobe Illustrator, Photoshop (cunoașterea instrumentelor pentru crearea de animații simple constituie un avantaj);
- capacitatea de a lucra eficient într-un mediu extrem de dinamic și cu o gamă largă de produse;
- creativitate, flexibilitate, responsabilitate;
- capacitatea de a accepta stilistica existentă și a o îmbunătăți pentru a putea face față noilor cerințe ale pieței.

Oferim:
- angajare oficială în cîmpul muncii;
- salariu motivant stabilit în funcție de nivelul de competență profesională al angajatului.

Program de lucru: 9:00-18:00 (de luni pînă vineri).

Sediul companiei: str. Columna, 153, Chișinău.

Pentru noi nu contează ce studii ați făcut sau unde ați lucrat anterior. Dacă aveți un simț estetic dezvoltat și înțelegeți principiile de design acest job este pentru Dvs. Candidații vor fi selectați exclusiv în baza portofoliilor de lucrări realizate.

Expediați CV-ul la adresa electronică: marketing@dmlink.md  specificînd în subiectul mesajului „Graphic Designer” și veniți la sediul nostru primitor să ne cunoaștem.