Compania ECOLOGIC angajează:

Specialist SMM, SEO (10000-60000)

Responsabilități de bază:
- Elaborarea de content creativ și atractiv pentru platformele media și de publicitate (scrierea de texte, alegerea de imagini, elaborare de concept) pentru mărirea traficului;
- Efectuarea analizei statistice a audientei.
- Analiza performanței platformelor social media utilizate și elaborarea recomandărilor de eficientizare;
- Monitorizarea și optimizarea continuă de content conform necesitaților;
- Căutarea de canale social media noi, instrumentării nou și posibilități de implementare;
- Administrarea și moderarea de pagini pe rețele sociale.

Cerințe candidați:
- Creativitate pentru elaborarea de content atractiv, dar targetat, conform necesitaților și auditoriului țintă;
- Abilitați analitice și de soluționare a diferi-tor probleme legate de internet marketing;
- Experiența în domeniu Social Media Marketing;
- Studii în Marketing/Digital Media reprezintă un avantaj.

Orele de lucru:
- 8:00-17:00 de luni până vineri.

Salarizare:
- Salariul este alcătuit din volumul vânzărilor (executat de departamentul de vânzări). Un om creativ nu trebuie să fie pus în rame, el trebuie să zboare, să dezvolte, să creeze, să fie inima companiei, iar rezultatul activității sale să-i aducă satisfacție morală și financiară, asta înseamnă că salariul poate să varieze între 10000-60000 lei.

CV-ul îl puteți transmite la adresa: elogic.md@gmail.com