I.P. „CENTRUL DE TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE ÎN FINANȚE ANGAJEAZĂ:

Inginer de sistem 1C

Sarcini și responsabilități:

  • Oferirea consultațiilor telefonice privind utilizarea SI SIECAP
  • Înaintarea propunerilor privind îmbunătățirea SI
  • Înaintarea propunerilor către programatori pentru actualizarea lui în conformitate cu modificările la cadrul normativ
  • Formularea cerințelor tehnice și înaintarea pentru programatori pentru actualizarea/îmbunătățirea SI
  • Respectarea regulamentelor, instrucțiunilor aferente contabilității bugetare și sistemului finanțelor publice, cât și a legislației în acest domeniu.

Cerințe față de candidați:

  • Cunoașterea  SI pentru contabilitate bugetară, de preferință a sistemului informațional SIIECAP, Infosofteh, Bitgenerator sau alt sistem de evidență contabilă bugetară;
  • Cunoașterea planului contabil în sectorul bugetar (ordinul MF nr. 216 din 28.12,2015);
  • Cunoașterea legislației în domeniu: Legii Contabilității, Legea privind finanțe publice și responsabilități bugetar-fiscale, Legii salarizării pentru sectorul bugetar.

Constitui un avantaj:

  • Experiența de 2 ani în domeniu;
  • Cunoașterea limbii ruse și engleze;
  • Cunoașterea legislației naționale în domeniul tehnologiilor informaționale.

Oferim:

  • Program de integrare și ghidare de către un mentor;
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
  • Program de muncă 8 ore pe zi, 40 ore pe săptămână;
  • Salariu competitiv și pachet social deplin;
  • Recompense și beneficii de motivare suplimentară.

Cunoștințe tehnologice:
cunoștințe de operare PC: Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook Express;

Pentru a aplica la postul de muncă dorit, te rugăm să ne lași CV-ul tău însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: resurse.umane@ctif.gov.md   sau contactează-ne la nr. de telefon (+373) 060-588-817.