I.P. „CENTRUL DE TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE ÎN FINANȚE ANGAJEAZĂ:

Contabil revizor pentru instituții bugetare

Sarcini și responsabilități:

  • Introducerea datelor contabile in programul SIIECAP;
  • Calcularea retribuirii muncii (pentru sectorul bugetar) în baza documentelor primare;
  • Evidența operațiunilor de casă și bancare, a debitorilor și creditorilor, a titularilor de avans;
  • Evidența mijloacelor fixe și materialelor;
  • Ealculul plății părintești pentru copii în grădinițe;
  • Oferirea asistenței utilizatorilor SIIECAP;
  • Oferirea de consultații pe aspecte contabile în sectorul bugetar;
  • Întocmirea rapoartelor financiare pentru instituțiile bugetare;
  • Respectarea regulamentelor, instrucțiunilor aferente contabilității bugetare și sistemului finanțelor publice, cât și a legislației în acest domeniu.

Cerințe față de candidați:

  • Cunoașterea planului contabil în sectorul bugetar (Ordinul MF nr. 216 din 28.12.2015)
  • Cunoașterea clasificației bugetare (Ordinul 208 din 24.12.2015)
  • Cunoștințe în utilizarea platformelor online SIMF (aplicația e-docplat)
  • Cunoașterea legislației în domeniu: Legii Contabilității, Legea privind finanțe publice și responsabilități bugetar-fiscale

Constitui un avantaj:

  • Experiența de 2 ani în domeniu;
  • Cunoașterea limbii engleze.

Oferim:

  • Program de integrare și ghidare de către un mentor;
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă;
  • Program de muncă 8 ore pe zi, 40 ore pe săptămână;
  • Salariu competitiv și pachet social deplin;
  • Recompense și beneficii de motivare suplimentară.

Cunoștințe necesare:

  • cunoștințe de operare PC: Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook Express;
  • cunoașterea legislației naționale în domeniul tehnologiilor informaționale, reprezintă avantaj;
  • cunoașterea limbii de stat și rusă.

Pentru a aplica la postul de muncă dorit, te rugăm să ne lași CV-ul tău însoțit de o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: resurse.umane@ctif.gov.md   sau contactează-ne la nr. de telefon (+373) 060-588-817.