Angajăm:

Manager clienți cheie (Key Account Manager)

Obiectivele principale:

Scopul general al acestei poziții este de a dezvolta strategiile pentru clienții cheie, în conformitate cu politica companiei și strategia de vânzări și marketing.

Responsabilități:

  • Identificarea și analizarea partenerilor și sectoarelor cheie potențiale pentru afacere;
  • Selectarea strategiilor potrivite pentru clienți din sectoare cheie;
  • Construirea, dezvoltarea și menținerea unor relații profitabile și de lungă durată cu clienții cheie;
  • Vinderea produselor și serviciilor din portofoliul companiei către clienți;
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți, urmărind furnizarea la standarde calitative înalte a serviciilor contractate de către aceștia;
  • Monitorizarea derulării contractelor cu clienții alocați sau aduși în portofoliu;
  • Negocierea și semnarea contractelor delegate de superiorul ierarhic;
  • Reprezentarea companiei în relația cu parteneri externi și interni.

Cerințe:

  • Experiență de lucru în vânzări B2B minim 2 ani.
  • Studii superioare în domeniul economiei.
  • Vorbire fluentă în limbile română și rusă, engleza – nivel conversațional.
  • Abilități avansate de comunicare cu clienții.
  • Abilități de negociere.
  • Rezistență la stres și flexibilitate.
  • Permis de conducere (nu e obligatoriu).

În schimb, oferim:

  • Ambianță prietenoasă;
  • Oportunități de creștere personală și profesională;
  • Oportunități de creștere în carieră într-o companie modernă;
  • Mediu de lucru tânăr, pozitiv și stimulant;
  • Salariu stabil și competitiv;
  • Compensare combustibil;
  • Telefon de lucru cu abonament de comunicare mobilă și internet.

Toate informațiile furnizate vor fi tratate drept strict confidențiale.

Persoanele interesate rugăm să expedieze CV la adresa de e-mail: office@ngm.md