Cel mai mare magazin online Rozetka.md recrutează:

PPC/Digital Marketing Manager

Ești expert în digital marketing și ești în căutare de job? Iubești să creezi zeci de campanii care să aducă conversii? Atunci, anume tu, ești candidatul ideal pentru poziția PPC/Digital Marketing Manager.

ROZETKA — cel mai mare magazin online din Ucraina și Moldova. De 15 ani îndeplinim de la dorințe mici la planurile mărețe a milioane de oameni.

Ne dezvoltăm și dăm oportunitate de dezvoltare. Căutăm oameni cu același spirit de dăruire, iar când îi găsim, nu-i mai lăsăm să plece. La ROZETKA te poți dezvolta împreună cu o echipă de profesioniști sau îți poți schimba specializarea, dacă ești curios/curioasă să încerci ceva nou. Poți experimenta continuu sau poți alege un domeniu, pe care să-l însușești până la rădăcini. Fiecare poate decide dacă vrea să evolueze pe verticală sau să efectueze zilnic munca preferată într-o companie stabilă. Acesta este locul unde poți activa întreaga viață, fără a avea senzația că stai pe loc.
Responsabilități:
  • Participarea la elaborarea planurilor media pentru campanii;
  • Setarea și gestionarea integrală a campaniilor paid media (Google Ads, Facebook Ads, Mail.ru Ads, Yandex Ads);
  • Monitorizarea zilnică și optimizarea campaniilor paid media;
  • Elaborarea planurilor pentru teste și experimente în platformele de publicitate;
  • Coordonarea materialelor necesare pentru campanii;
  • Elaborarea rapoartelor de activitate și îndeplinirea sarcinilor la timp.
Cerințe:
  • Experiență de muncă într-o poziție similară, minim 3 ani;
  • Experiență în setarea campaniilor cu bugete de la $10 până la $10 000;
  • Cunoașterea instrumentelor de promovare, regulilor platformelor de publicitate, urmărirea și aplicarea instrumentelor noi pentru promovare;
  • Nivel fluent limba română/rusă;
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și vorbită;
  • Persoană sociabilă, activă, orientată spre rezultat.
Se oferă:
  • Oportunitate de a aduce rezultate în cea mai dinamică companie din țară;
  • Sarcini interesante care îți vor oferi posibilitatea de a dezvolta și descoperi potențialul;
  • Interacțiune cu cele mai bune agenții de publicitate din Ucraina;
  • Acces la o biblioteca variată de cărți;
  • Pachet salarial motivant corelat cu experiența;
  • Mediu de lucru într-un colectiv prietenos și profesionist.
Aplică acum! Trimite CV-ul tău la adresa de email suport@rozetka.md