Banca Comercială EXIMBANK - Intesa Sanpaolo Group angajează:

Administrator de reţea

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus anual de performanţă în dependenţă de rezultatele obţinute;
  • Formări şi teambuilding-uri;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică şi profesionistă;
  • Diversitate în activităţi, posibilitatea obţinerii unei experienţe internaţionale;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională şi perspective de creştere în carieră.

Responsabilități:

  • Administrarea și configurarea echipamentelor WAN/LAN și echipamentelor de securitate (Firewall);
  • Administrarea și monitorizarea canalelor de legătură;
  • Asigurarea dezvoltării rețelei, integrând în sistem echipamente și configurații noi;
  • Protejarea informației în rețea, precum și securitatea traficului pe internet, configurarea ACL-urilor;
  • Analiza traficului datelor, rezolvarea problemelor legate de colizii sau defecte tehnice în rețea, optimizarea traficului de date;
  • Elaborarea și menținerea în starea actuală a documentației implementărilor și modificărilor efectuate.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență minim 2-3 ani în domeniu;
  • Cunoștințe avansate în rețele TCP/IP;
  • Cunoștințe în tehnologiile VLAN/VPN/DMVPN;
  • Cunoștințe avansate a protocoalelor de rețea OSPF/ EIGRP;
  • Cunoștințe în configurarea și administrarea echipamentului de rețea (Cisco);
  • Cunoașterea limbii engleze (intelegerea documentației tehnice);
  • Deținerea certificatelor reprezintă un avantaj (CCNA, CCSP, CCNP, etc.);
  • Abilități de comunicare, analiză și sinteză, spirit de echipă.
Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la e-mail: recrutare@eximbank.com
Vor fi contactaţi doar candidaţii selectaţi.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.