Echipa de Marketing Karcher este în căutare de:

Asistent Marketolog

Responsabilitățile:
1. Monitorizează corectitudinea expunerii informației pe site-ul oficial www.karcher.md  și actualizează constant datele de pe website.
2. Promovează brand-ul prin intermediul rețelelor de socializare (Facebook și Instagram);
3. Actualizează informațiile expuse despre companie în contul Google My Business;
4. Promovează canalul de Youtube;
5. Analizează ofertele parvenite în domeniul de marketing;
6. Creează machete în corespundere cu Brandbook-ul companie, prin intermediul programelor de grafică și design (Corel Draw / Adobe Photoshop) și efectuează tiparul și postarea ulterioară pe rețelele de socializare și website;
7. Planifică campaniile de PR în regim online;
8. Caută și colectează informații necesare pentru scrierea și editarea articolelor, știrilor, anunțurilor și altor conținuturi în limba română și rusă pentru site, rețele sociale și mass-media;
9. Monitorizează amenajarea corectă a punctelor de vânzare cu amănuntul / spațiilor de service ale întreprinderii în ceea ce privește proiectarea publicitară (în interior și în exterior) etc.
10. Organizează evenimentele solemne și oficiale (conferințe de presă, petreceri corporative, expoziții, traininguri, etc.).

Care sunt cerințele noastre?
• Experiență în domeniul marketing reprezintă un avantaj;
• Vorbire fluentă (rusa / româna, engleza este binevenită);
• Cunoaștere programelor de grafică și design (Photoshop și CorelDRAW este obligatorie, altele reprezintă un avantaj);
• Cunoștințe generale despre tipurile de reclamă și metodele de promovare;
• Abilitate de compunere a textelor comerciale în limbile română și rusă;
• Sociabilitate, rezistență la stres, flexibilitate;
• Cunoștințe elementare în programul 1C este binevenite.

Locația→ str. B.Voievod, 7, or. Chișinău

Ce vă oferim?
• Oportunitatea de a deveni parte a unei echipe prietenoase de profesioniști;
• Instruirea în principiile muncii;
• Pachet social complet;
• Salariu: salariu stabil;
• Participare la traininguri, seminare;
• Lunch-card (Card alimentar);
• Perspective pentru dezvoltarea profesională și creșterea salariului.
Pentru mai multe informații despre companie, accesați site-ul web al companiei: www.karcher.md

*Candidații care corespund criteriilor, sunt rugați să expedieze CV-ul cu menționare poziției pentru care candidați pe adresa electronică indicată până în data de 31 decembrie 2020.