Cel mai mare magazin online Rozetka.md recrutează:

Copywriter

Ești expert în copywriting și ești în căutare de job? Îți place să scrii ore în șir? Atunci tu ești candidatul ideal pentru poziția Copywriter la ROZETKA.

ROZETKA — cel mai mare magazin online din Ucraina și Moldova. De 15 ani îndeplinim de la dorințe mici la planurile mărețe a milioane de oameni.

Ne dezvoltăm și dăm oportunitate de dezvoltare. Căutăm oameni cu același spirit de dăruire, iar când îi găsim, nu-i mai lăsăm să plece. La ROZETKA te poți dezvolta împreună cu o echipă de profesioniști sau îți poți schimba specializarea, dacă ești curios/curioasă să încerci ceva nou. Poți experimenta continuu sau poți alege un domeniu, pe care să-l însușești până la rădăcini. Fiecare poate decide dacă vrea să evolueze pe verticală sau să efectueze zilnic munca preferată într-o companie stabilă. Acesta este locul unde poți activa întreaga viață, fără a avea senzația că stai pe loc.

Responsabilități:

  • Participarea la crearea și implementarea strategiei de comunicare a brandului în mediul online (social media, mass media, advertoriale);
  • Crearea textelor pentru rețelele de socializare, articole în presă, advertoriale, etc.;
  • Monitorizarea și gestionarea feedback-ului ce implica brandul nostru, în mediul online;
  • Colaborare strânsă cu managementul comunității online.

Cerințe:

  • Experiență de muncă într-o poziție similară minim 2 ani;
  • Cunoașterea instrumentelor de promovare, regulilor rețelelor sociale, urmărirea și aplicarea instrumentelor noi;
  • Nivel fluent limba română/rusă;
  • Persoană sociabilă, activă, orientată spre rezultat.⠀

Se oferă:

  • Oportunitate de a aduce rezultate în cea mai dinamică companie din țară;
  • Sarcini interesante care îți vor oferi posibilitatea de a dezvolta și descoperi potențialul;
  • Interacțiune cu cele mai bune agenții de publicitate din Ucraina;
  • Acces la o biblioteca variată de cărți;
  • Pachet salarial motivant corelat cu experiența;
  • Mediu de lucru într-un colectiv prietenos și profesionist.

Aplică acum! Trimite CV-ul tău la adresa de email suport@rozetka.md