Angajăm:

Agronom principal companie agricolă din r-n Rezina

Responsabilităţile principale:

  • Organizarea cultivării și creșterii producției fitotehnice (2000 ha);
  • Coordonarea, planificarea, instruirea și administrarea activităților de producere a culturilor fitotehnice conform asolamentului;
  • Planificarea și gestionarea necesarul de personal, timpul necesar a lucrărilor specifice ale tehnologiei de cultivare, recoltare, depozitare.
  • Organizarea, coordonarea monitorizarea întregului proces de muncă;
  • Elaborarea propunerilor și a planului de acțiune pentru optimizarea proceselor de producere a culturilor fitotehnice din asolament.

Studii, competenţe, abilităţi

  • Experiență în agronomie, în special fitotehnie de peste 5 ani;
  • Să posede cunoștințe temeinice în domeniul gestiunii sistemului organizatoric în agricultură;
  • Studii Superioare: Agronomie;
  • Persoană activă, responsabilă, orientată spre rezultat;
  • Cunoștințe de PC (preferabil Cropio);
  • Cunoașterea limbilor: RO, RU - avansat;
  • Permis de conducere de cat. B

Candidații interesați șanț rugați să expedieze CV-ul cu indicarea funcției și salariului dorit la adresa de e-mail: svetlana.rusnac@verum.md
Tel. 078899978, Svetlana