Dacă ești profesionist și vrei să fii apreciat la justa valoare,
noi îți oferim job-ul dorit!

Căutăm angajați care știu să-și definească scopurile și îi ajutăm să le atingă.

Art Director

Rolul postului:

Art Directorul companiei acționează în esență ca o agenția internă de creație.

Responsabilități:
• Conceperea și dezvoltarea materialelor creative pentru mărci și produse
• proiectarea designului ambalajelor
• Crearea conceptelor pentru promovarea noilor produse
• Dezvoltarea materialelor publicitare: clipuri video (storyboard-uri, script-uri), sesiuni foto, bannere online dinamice, conținut pentru rețele sociale, imprimarea materialelor)
• Dezvoltarea decorațiunilor pentru vitrine, mobilier a rețelei de magazine
• Colaborarea cu agenții și contractorii
• Gestionarea subordonaților - designeri și copywriter.

Cerințe:
• Experiență într-un post similar minim 2 ani
• Experiența în agențiile de publicitate este binevenită
• Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj
• Creativitate, capacitate de a genera idei
• Cunoașterea elementelor de bază ale graficii și tipăririi, proceselor de producție video, cunoștințelor de bază ale marketingului
• Posedarea pachetelor grafice și a portofoliilor.
• Abilități manageriale

Oferim:
• Activitate într-o companie modernă în continuă dezvoltare
• Salariu motivant + sistem de bonusare
• Evenimente corporative de dezvoltare și recreere
• Stabilitate și perspective de creștere
• Apreciere și motivare pentru ideile creative
• Libertate în acțiune și organizarea lucrului.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la hr@dad.md