Dacă ești profesionist și vrei să fii apreciat la justa valoare,
noi îți oferim job-ul dorit!

Căutăm angajați care știu să-și definească scopurile și îi ajutăm să le atingă.

Social Media Manager

Responsabilități:
• Elaborarea strategiilor globale de conținut
• Dezvoltarea de conținut global pentru rețelele de socializare (Instagram, Facebook, Youtube) – text, fotografii, video, animație, infografice, insta stories și alte formate.
• Dezvoltarea de șabloane și standarde pentru conținutul SMM local
• Postarea de conținut pe pagina brandului la nivel global
• Conceperea și dezvoltarea de software creativ (videoclipuri promoționale, sesiuni foto, articole etc.)
• Crearea și întreținerea bazei de materiale publicitare
• Menținerea paginilor pe rețelele sociale.

Cerințe față de candidat:
• Experiență în domeniul SMM și marketing, experiență în procesul de creare a conținutului (sesiuni foto, videoclipuri)
• Gândire creativă și strategică
• Cunoașterea bazelor marketing-ului, înțelegerea mecanismelor pentru crearea unei imagini de marcă și a cererii de produse
• Prezența obligatorie a portofoliului de conținut SMM.

Oferim:
• Activitate într-o companie modernă în continuă dezvoltare
• Salariu motivant + sistem de bonusare
• Evenimente corporative de dezvoltare și recreere
• Stabilitate și perspective de creștere
• Apreciere și motivare pentru ideile creative
• Libertate în acțiune și organizarea lucrului.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la hr@dad.md