SC DAMALIO S.R.L este principalul producător moldav de polistireni, adezivi și vopsele care activează din 2006. În legătură cu dezvoltarea progresivă a afacerii, compania este deschisă spre colaborare cu următoarele categorii de specialiști ce au ambiții carieriste:

Laborant-chimist (materiale de construcție: adezivi și amestec uscat)

experiență: minim – 2 ani

Sarcini și responsabilități:
⦁ Prelevări și încercări fizice pentru materiale de construcție (în special adezivi și amestec uscat);
⦁ Prepară soluțiile de reactivi, probe și soluții specifice testării și analizei;
⦁ Realizarea măsurătorilor parametrilor pe parcursul procesului tehnologic;
⦁ Efectuează testele analitice calitative și cantitative pentru materii prime, produse intermediare, produse finite cu respectarea normelor de bună practică în laborator și a normelor de bună practică de fabricație;
⦁ Înregistrează rezultatele activităților efectuate în formulare specifice;
⦁ Întocmește buletinele de analiză și documentația specifică de laborator.

Cerințele față de candidat:
⦁ Studii superioare (chimie, chimie industrială, biologie (specializare biochimie));
⦁ Cunoașterea aprofundată a Regulilor de bună practică de Laborator;
⦁ Experiență într-o poziție similară de cel puțin 2 ani;
⦁ Capacitate de comunicare clară și concisă;
⦁ Responsabilitate, atenție de la detalii.

Beneficii și alte informații:
⦁ Pachet social integral;
⦁ Regim de muncă: de la 8:00-17:00, ori de la 9:00-18:00;
⦁ Locul de muncă: Mun.Chișinău, str.Transnistriei 5/1.

Candidații cointeresați de prezenta ofertă sunt chemați să aplice CV-ul, cât și la dorință o scrisoare de intenție la adresa electronică: hr.damalio@gmail.com  indicând în mod obligatoriu postul la care se candidează.