Angajăm:

Asistent medical

Atribuţiile de serviciu:

  • Recoltează produse biologice pentru laborator conform prescripției medicale;
  • Administrează tratamentele intravenos, intramuscular sau oral, montează perfuzii, aplică pansamente, conform prescripţiei medicale;
  • Efectuează colectarea sîngelui din deget și recoltarea sîngelui venos de la pacienți;
  • Informează pacientul despre modul de utilizare a medicamentelor şi despre potenţialele lor riscuri sau efecte adverse;
  • Acordă asistenţă în situații de urgență;
  • Urmăreşte, monitorizează şi acordă îngrijiri conform prescripţiei medicale;
  • Alte atribuții conform fișei de post.

Cerințe:

  • Studii medicale medii;
  • Personalitate flexibilă, energică, dornică de a învăţa lucruri noi
  • Personalitate orientată spre pacient-client
  • Responsabilitate, amabilitate
  • cunoasterea fluentă a limbilor română și rusă;
  • Cunoştinţe de operare la calculator.

Oferta companiei:

  • Salariu atractiv;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Experiență unică de colaborare într-o echipă dinamică de profesioniști;
  • Condiții de lucru confortabile și loc de muncă echipat la un nivel înalt;
  • Alte beneficii.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de email: kindermed19@gmail.com   sau ne pot contacta la numărul de telefon: 069383191.