Suntem în cautarea:

Contabil Junior

DataPro este compania trend-setter, specializată în procesarea, analizarea și structurarea informațiilor clienților externi. Noi utilizăm software de ultimă generație pentru a ne eficientiza fluxurile informaționale și pentru a asigura cele mai performante și calitative livrabile.

DataPro și-a început activitatea în Moldova, în anul 2019. La moment, numărul angajaților a crescut până la 250, dar planificăm să creștem echipa noastră la peste 600 de angajați în anul următor.

În DataPro este un mediu puternic și stabil în care talentul este valorificat și recompensat, mediu care oferă posibilitatea oamenilor să crească profesional și să împărtășească povestea de succes a companiei.

Echipa noastră prietenoasă, energică și ambițioasă caută un Contabil Junior,care va fi parte integrantă a Departamentului Contabil.

Noi oferim:

  • Salariul va constitui 8,500 lei NET după perioada de probă (salariul de bază net este de 6000 lei).
  • Programul de lucru 5/2, de la 10:30 la 19:30.
  • Angajare oficială de către compania ce face parte din IT-Park.
  • Experiență practică cu tendințele inovatoare care definesc industria.
  • Experiență internațională și multiculturală.
  • Dezvoltare profesională.
  • Birou modern cu toate facilitățile și zonele de relaxare, situat în inima sectorului Botanica, Chișinău.

Obiective pe termen scurt:

  • De a vă familiariza cu structura și fluxul de lucru al companiei.
  • De a vă familiariza cu sistemul financiar ERP.
  • De a vă familiariza cu principalii contragenți ai companiei.

Responsabilități:

  • Menținerea  înregistrărilor contabile - actualizarea informațiilor financiare într-un software de clasă mondială.
  • Gestionarea sarcinilor contabile și a tranzacțiilor bancare - asigurarea corectitudinii operațiunilor financiare, efectuarea acestora la timp.
  • Prelucrarea primară a documentelor - introducerea facturilor și extraselor financiare în sistemul ERP.

Cerințele noastre:

  • Studii superioare de specialitate.
  • Experiență într-o poziție similară - minim 1 an.
  • Cunoștințe medii de limbă engleză.
  • Cunoașterea PC la nivel avansat.
  • Responsabilitate.
  • Auto-motivare.

Join us on Facebook: https://www.facebook.com/DAPMoldova