Echipa verde te motivează să te descoperi!

Șef de magazin

Suntem o echipă care depunem maxim efort în permanență, pentru a oferi ceea mai plăcută experiență de shopping, clienților noștri, prin oferirea unei game largi de produse din categoriile cum ar fi: cărți, jucării, parfumuri, accesorii, cosmetice şi produse de îngrijire personală etc.

Responsabilitățile tale

  • coordonarea și organizarea întregii activități din cadrul magazinului, inclusiv și a personalului din subordine;
  • îndeplinirea planului de vînzări;
  • identificarea problemelor din activitatea magazinului;
  • ținerea corectă a evidenței contabile primare a magazinului;
  • verificarea constantă a stocurilor existente în magazin și în depozitul magazinului;
  • suplinirea stocurilor de marfă pentru buna funcționare a magazinului și anticiparea necesităților clienților;
  • planificarea plasării produselor la raft/vitrină și ale acțiunilor promoționale;
  • decorarea magazinului cu elemente decorative în funcție de anotimp;
  • verificarea modului de aranjare a marfurilor pe raft/vitrină, corectitudinea prețurilor produselor;
  • pregătirea rapoartelor pentru angajați în funcție de vînzările efectuate de aceștia, modul de lucru cu clientii, identificarea și investigarea plîngerilor clienților și a sugestiilor;
  • stabilirea indicatorilor de performanță pentru angajații din subordine și motivarea acestora.

Ce așteptăm

  • experienţă de cel puţin 2 ani în domeniul vînzărilor în funcție de manager/administrator magazin;
  • experiență de a conduce o echipă;
  • utilizator ferm de operare al calculatorului la nivel avansat;
  • cunoașterea programului 1C;
  • abilități de comunicare, capacitatea de a lucra independent și în echipă;
  • atitudine pozitivă, persoană energică și creativă;
  • atenție la detalii, precizie și responsabilitate, rezistență la stres.

Noi oferim:

  • carieră într-o companie în expansiune continuă;
  • locul de muncă în centrul orașului;
  • salariul competitiv;
  • mediu de lucru dinamic.

Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, expediază-ne CV-ul la adresa electronică: anastasia.stanciu@elefant.ro  și noi vom avem grijă să îți oferim detaliile.
La interviu vor fi invitate doar persoanele pre-selectate în bază de CV.