Libra Internet Bank caută persoane tinere și motivate de-a se dezvolta profesional într-una din cele mai mari bănci din România:

Product Manager API Banking & LibraPay (full remote) - Divizia eBusiness

Responsabilități:

  • Propune, coordonează și planifică implementările de servicii și funcționalități care se adresează clienților aplicaților bancare;
  • Propune idei de functionalități și servicii noi pentru serviciile LibraPay si API.Banking;
  • Pregătește documentațiile de proiect, scenariile de testare, evaluează riscuri;
  • Identifică potențiale modalități și scenarii de business în vederea îmbunătățirii experienței online a clienților;
  • Analizează constant serviciile similare din piață, pregătește studii de piață și propune idei de dezvoltare business.

Candidatul(a) ideal(ă):

  • Absolvent(ă) studii superioare;
  • Experientă de project management (minimum 3 ani);
  • Cunoștințe avansate în utilizarea MS Office, MS Visio, JIRA;
  • Proactiv(ă) și pasionat(ă) de online;
  • Orientat(ă) spre soluții;
  • Cunoașterea limbii engleze (scris și conversational).

Alte beneficii oferite alături de pachetul salarial:

• Monitorizarea sănătații, prin abonamente de medicină generală furnizate de o clinică privată de servicii medicale din orașul tău.
• O zi liberă în plus, cu ocazia zilei tale de naștere.

Si multe altele, pe care te invităm sa le descoperi, alăturându-te

Echipei Libra Internet Bank!