Echipa verde te motivează să te descoperi!

Manager categorie

Suntem o echipă care depunem maxim efort în permanență, pentru a oferi ceea mai plăcută experiență de shopping, clienților noștri, prin oferirea unei game largi de produse din categoriile cum ar fi: cărți, jucării, parfumuri, accesorii, cosmetice şi produse de îngrijire personală etc.

Responsabilitățil tale:

  • Identificarea unor potențiali furnizori/producători interni și externi de noi produse care ar îmbogăți gama de produse din cadrul companiei;
  • Negocierea condițiilor comerciale, contractuale etc.;
  • Stabilirea categoriilor și subcategoriilor prioritare (analize comparative pe piață etc.);
  • Anticiparea necesităților clienților privind produsele necesare;
  • Menținerea relațiilor cu furnizorii existenți;
  • Negocierea preţurilor și încheierea contractelor cu furnizorii/producătorii, precum și verificarea preţurilor de aprovizionare;
  • Analiza rulajului produselor;
  • Planificarea achiziţiilor şi formarea graficului de achiziţie;
  • Efectuarea analizei şi efectuarea raporturilor pentru formularea comenzilor;
  • Stabilirea politicii prețului de vînzare către consumator a produselor (analize comparative preț versus piață);
  • Analizarea, conceperea, negocierea, implementarea și comunicarea promoțiilor negociate cu producătorii/furnizorii;
  • Analiza concurenților.

Ce așteptăm

  • Cunoștințe solide în Excel; 1C ar fi un avantaj;
  • Gândire analitică, energie, responsabilitate, inițiativă;
  • Capacitatea de a învăța rapid și să vii cu inițiativă;
  • Rezistență la stres;
  • Să dorești să înveți continuu și să fii deschis la noi oportunități;
  • Să cunoaști limba română și limba engleză la nivel avansat.
  • Absolvent/ă studii superioare economice (de preferat);
  • Experiență relevantă în dezvoltarea de relații comerciale (negociere, derulare contracte comerciale) minim 3 ani;
  • Cunoașterea limbii române și engleze nivel avansat – condiție obligatorie;
  • Abilități dezvoltate de comunicare.

Noi oferim

  • Angajare oficială conform legislației RM;
  • Carieră într-o companie în plină expansiune;
  • Salariu negociabil;
  • Reduceri aplicate suplimentar la achiziționarea produselor de pe site-ul elefant.md;
  • Sistem de bonusare și premiere în funcție de rezultatele obținute;
  • Oficiu în centrul orașului.

Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, expediază-ne CV-ul la adresa electronică: anastasia.stanciu@elefant.ro  și noi vom avem grijă să îți oferim detaliile.

La interviu vor fi invitate doar persoanele pre-selectate în bază de CV.