Grupul de companii Glass Container angajeaza:

Associate Planning Controlling and Reporting Specialist

Profilul candidatului:
- Experiență profesională în raportarea situațiilor financiare (conform Standardelor Nationale de Contabilitate si Standardelor Internationale de Raportare Financiara) și bugetare;
- Capacitatea de a analiza și de a prezenta date statistice și financiare;
- Capacitatea de lucru avansat in Excel, Word, Powerpoint si operare in sisteme contabile;
-Cunoașterea limbii engleze;
- Licență/ Master în contabilitate, finanțe sau alt domeniu relevant;
- Persoana ambitioasa si capabila sa lucreze in grup

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Realizează, analizează și raportează situațiile financiare conform metodologiei si politicii contabile de grup;
- Intocmirea raportărilor conform politicii contabile de grup în sistemele de raportare consolidata, in conformitate cu standardele elvetiene de raportare financiara (Swiss GAAP FER) si elaborarea rapoartelor conform termenilor si cerințelor din partea conducerii;
- Pregătirea rezultatelor financiare si non-financiare de gestiune;
- Participarea la proiectarea unor modele de bugetare;
- Examinarea bugetului companiei si investigarea variatiilor
- Asistentă în trecerea de la standardele actuale de raportare statutara la raportarea conform standardelor elvetiene de raportare financiara (Swiss GAAP FER) si Standardele Internationale de Raportare Financiara (IFRS);
- Intocmirea situatiilor conform Standardelor Internationale de Raportare Financiara (IFRS)

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv care reflecta responsabilitățile
- Un mediu flexibil, orientat spre rezultate, specific unei companii straine.
- Posibilităţi de avansare în funcţie şi mediu de lucru prietenos

Compania ofera:
- Grafic de munca: L-V > 8:30 - 17.00
- Transport asigurat pentru angajati
- Tichete de masa
- Premii trimestriale si anuale
- Conditii favorabile de munca
- Pachet salarial atractiv (salariul se negociaza la angajare).