Banca Comercială „EXIMBANK”,  parte a Grupului Internaţional Intesa Sanpaolo  angajează:

Auditor

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus de performanţă în dependenţă de rezultatele obţinute;
  • Control medical anual din contul angajatorului la o instituţie medicală privată;
  • Formări şi team building-uri;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică si profesionistă;
  • Diversitate în activităţi, posibilitatea obținerii unei experiențe internaţionale;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională şi perspective de creştere în carieră.

Responsabilităţi:

  • Desfăşurarea activităţilor de audit intern conform metodologiei interne şi a standartelor internaţionale;
  • Evaluarea sistemului de control intern a subdiviziunii auditate;
  • Depistarea deficienţelor pe parcursul auditării, cu înştiinţarea ulterioară a superiorului cu privire la neajunsurile depistate;
  • Elaborarea şi prezentarea unui raport aferent erorilor constatate cu includerea elementelor probante;
  • Evaluarea expunerilor la risc, elaborarea şi supravegherea planului de acţiuni;
  • Diverse sarcini administrative legate de misiunile de audit.

Cerinţe faţă de candidat:

  • Studii superioare de liсenţă cu profil economic, preferabil audit sau contabilitate;
  • Experienţă de minim 1 an în domeniul auditului intern bancar sau extern sau minim 2 ani în domeniul bancar (conformitate, AML, raportări sau riscuri);
  • Cunoştinţe în domeniul financiar-bancar;
  • Cunoaşterea legislaţiei de specialitate ce ţine de domeniul bancar, audit şi contabilitate;
  • Cunoaşterea fluentă a limbii române şi a limbii engleze;
  • Cunoașterea la nivel avansat a aplicaţiilor MS Office (Outlook, Word, Excel, Power Point, etc.);
  • Abilităţi analitice;
  • Abilităţi de comunicare eficientă şi de lucru în echipă;
  • Punctualitate şi acurateţe în îndeplinirea sarcinilor.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la e-mail: recrutare@eximbank.com

Vor fi contactaţi doar candidaţii selectaţi.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare