Banca Comercială „EXIMBANK”,  parte a Grupului Internaţional Intesa Sanpaolo  angajează:

Şef Oficiu Organizare

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus de performanţă în dependenţă de rezultatele obţinute;
  • Control medical anual din contul angajatorului la o instituţie medicală privată;
  • Formări şi team building-uri;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică si profesionistă;
  • Diversitate în activităţi, posibilitatea obținerii unei experiențe internaţionale;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională şi perspective de creştere în carieră.

Responsabilități:

  • Să implementeze modelul organizatoric și structural, inclusiv definirea funcțiilor, scopurilor și obligațiunilor;
  • Să asigure dimensionarea structurilor organizatorice ale băncii (atât la nivel de Oficiu Central, cât și de Rețea);
  • Să definească instrumentele și regulile pentru regulamentele interne și formalizarea proceselor și să gestioneze diseminarea actelor normative interne către toate structurile Băncii;
  • Să colecteze regulile și liniile directoare de la Grup și să asigure implementarea acestora în cadrul Băncii;
  • Să definească metodologiile și instrumentele pentru măsurarea performanțelor proceselor;
  • Să acorde suport subdiviziunilor organizatorice relevante în selectarea și lansarea proiectelor principale;
  • Să definească și să asigure implementarea metodologiilor de project management,
  • Să colecteze cerințele de afaceri care implică modificări IT, să propună prioritizarea acestora structurilor relevante, să implice în dezvoltarea acestora structurile IT relevante și să monitorizeze progresul acestora.

Cerinţe faţă de candidat:

  • Studii superioare economice/tehnice;
  • Experienţă de minimum 2-3 ani în managementul proiectelor, banking etc.;
  • Cunoaşterea cadrului legislativ şi de reglementare a activităţii bancare;
  • Cunoaşterea limbii engleze şi a instrumentelor Microsoft Office – utilizator independent;
  • Abilităţi dezvoltate în analiza şi sintetizarea datelor;
  • Capacitatea de a lucra într-un ritm alert, a prioritiza sarcinile şi a raporta rezultatele;
  • Spirit creativ, cu iniţiativă pronunţată şi forţă de convingere;
  • Nivel înalt de motivaţie şi dorinţă de implicare în proiecte noi şi complexe.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la e-mail: recrutare@eximbank.com

Vor fi contactaţi doar candidaţii selectaţi.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare