„Olsom” SRL este compania specializată în echipamente profesionale pentru service-uri auto și stații de alimentare, lucrînd cu peste 15 branduri din Europa, Asia și SUA.

Dispecer- OLSOM SRL!

Compania Olsom este în căutare de Dispecer

Responsabilități:
1. recepționarea cererilor de prestare a serviciilor în garanție și post-garanție de la persoane fizice și juridice, la telefon;
2. detectarea defectelor, stabilirea termenelor de executare a lucrărilor și estimarea costurilor, aducerea acestor informații la cunoștința clienților;
3. repartizarea comenzilor, inclusiv a celor ce necesită deplasarea la fața locului, între ingineri ținînd cont de volumul de lucru al fiecăruia, profilul și calificarea pe care le au;
4. eliberarea pieselor de schimb solicitate de ingineri din depozit în baza notelor de comandă și introducerea informațiilor respective în baza de date electronică;
5. întocmirea actelor de confirmare a lucrărilor executate în format electronic și evidența acestora;
6. controlul decontărilor cu clienții;
7. închiderea notelor de comandă;
8. perfectarea contractelor de vînzare-cumpărare și de prestare a serviciilor de deservire tehnică;
9. perceperea mijloacelor bănești achitate de clienți și încasarea acestora;
10. executarea lucrărilor de încărcare și descărcare.

Cerințe:
- experiență anterioară în relaționarea cu clienții;
- o bună cunoaștere a limbilor rusă și română;
- abilități de comunicare, rezistență la stres;
- cunoștințe în utilizarea programului 1C.

Oferim:
- șansa de a cîștiga bani și a influența propriul venit (salariu + %);
- oportunitatea de a interacționa cu persoane juridice (stații de alimentare, service-uri auto, companii de transport);
- deplasări în scopul instruirii și perfecționării profesionale achitate de companie;
- posibilitatea de a lucra într-un colectiv mic și unit;
- loc de muncă dotat cu echipamente necesare;
- pachet social integral.

* Candidații care corespund profilului cerut în anunț sunt rugați să expedieze CV-ul la adresa electronică: igor.grecov@olsom.md   cu specificarea postului pentru care aplică.
Pentru informații suplimentare puteți apela nr. : +373685 08 084 (Tatiana) sau +373691 20 430 Igor Grecov.

Pentru mai multe detalii și informații despre companie accesați: www.olsom.md    și www.yuventa.com