Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său, este în căutarea candidaților pentru postul vacant de:

Export manager (sector vinicol)

Despre companie:
Companie autohtonă, specializată în produse vinicole.

Responsabilități:
• Prospectarea piețelor și întocmirea studiilor de piață;
• Contactarea potențialilor distribuitori;
• Primirea și prelucrarea cererilor de ofertă;
• Întocmirea/transmiterea ofertelor;
• Efectuarea de călătorii de afaceri în interesul firmei;
• Negocierea/încheierea contractelor;
• Elaborarea planurilor operaționale și pe termen lung pentru vânzarea produselor finite către țările vecine;
• Analiza datelor statistice privind vânzările și expedierile;

Cerințe:
• Experiență de minim 1 an în vânzări internaționale de produse alcoolice;
• Cunoștințe de limba română, rusă + o limbă străină;
• Cunoștințe bune de operare PC;
• Cunoașterea piețelor Uniunii Europene și/sau a piețelor răsăritene constituie un avantaj.

Oferta companiei:
• Bonusuri, beneficii;
• Program de muncă: Luni-Vineri, 09:00 - 18:00;
• Salariu atractiv și oportunitatea dezvoltării unei cariere în domeniu.

Cei interesați pot transmite CV-ul la adresa de email: pp50@search4staff.com
Telefon de contact: 068 503 560
În CV indicați codul postului vacant: MVE
CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi contactați.