Banca Comercială „EXIMBANK”,  parte a Grupului Internaţional Intesa Sanpaolo  angajează:

Manager relații cu clienții IMM

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus de performanţă în dependenţă de rezultatele obţinute;
  • Control medical anual din contul angajatorului la o instituţie medicală privată;
  • Formări şi team building-uri;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică si profesionistă;
  • Diversitate în activităţi, posibilitatea obținerii unei experiențe internaţionale;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională şi perspective de creştere în carieră.

Responsabilități:

  • Consolidarea portofoliului de clienți IMM și volumul de afaceri, în conformitate cu obiectivele băncii;
  • Vânzarea produselor băncii către clienți persoane juridice clasificate ca şi IMM în condiții de profitabilitate pentru bancă;
  • Analizarea evoluției relațiilor cu clienții din portofoliul deținut, mentinerea si fidelizarea acestora prin activitatea de cross selling si asigurarea serviciilor de inalta calitate;
  • Promovarea imaginii băncii în activitatea zilnică;
  • Perfectarea rapoartelor de activitate;
  • Identificarea si atragerea clientilor potentiali prin analiza pietii.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Experienţă în deservirea/comunicarea cu clienţii agenți economici de minim 1 an;
  • Сunoaşterea documentelor normative ale BNM, a legislaţiei în vigoare;
  • Cunoasterea produselor bancare;
  • Cunoștințe de analiză financiară (reprezintă un avantaj);
  • Cunoașterea limbii engleze (scris, vorbit);
  • Permis de conducere, categoria B;
  • Orientare către client;
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Spirit de echipă, abilități de vânzare, flexibilitate.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la e-mail: recrutare@eximbank.com

Vor fi contactaţi doar candidaţii selectaţi.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.