Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului său, este în căutarea candidaților pentru postul vacant de:

Market Development Specialist

Despre companie:

Brand cu renume național și internațional în sectorul vitivinicol.

Scopul general al funcției: Realizarea activităților de marketing a companiei, promovarea produselor vitivinicole și a brandului.

Responsabilități:
• Identificarea, organizarea și gestionarea evenimentelor de tip B2B pe piețele primare și secundare de export cu scopul de a contribui la creșterea exportului valoric și cantitativ a vinurilor din RM;
• Gestionarea bazelor de date cu importatori și distribuitori de pe piețele externe;
• Organizarea și gestionarea participării companiilor vinicole la expoziții și concursuri internaționale;
• Implicarea în organizarea și participarea la alte evenimente (concursuri internaționale, prezentări locale și internaționale, evenimente B2C);

Cerințe:
• Studii superioare (domeniile marketing, logistică, economic, vânzări și export – reprezintă un avantaj);
• Experiență profesională de minim 1 an în domeniul marketing și promovare (exp. în domeniul vitivinicol sau în exportul pe piețele asiatice - avantaj)
• Cunoștințe foarte bune de limba română, rusă și engleză (scris + vorbit);
• Abilități de lucru cu Microsoft Office, Outlook, logistică;

Oferta companiei:
• Salariu motivant;
• Bonusuri de performanță;
• Deplasări de serviciu;
• Telefon de serviciu;
• Dinamism, activități la nivel național și internațional, posibilități de dezvoltare profesională;
• Colectiv tânăr, amabil și sociabil.

Cei interesați pot transmite CV-ul la adresa de email: pp50@search4staff.com
Telefon de contact: 068 503 560
În CV indicați codul postului vacant: SBB

CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi contactați.