Compania Dita Estfarm este cel mai mare distribuitor farmaceutic in Republica Moldova cu o istorie de peste 25 ani si peste 300 de angajati.

Dita Estfarm are si o retea proprie de farmacii Farmacia Familiei, cea mai mare retea de farmacii in Moldova. Dita Estfarm anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante:

Reprezentant medical
Dita Estfarm este în căutarea unui reprezentant medical pentru promovarea produselor companiei Materia Medica Holding.

Responsabilitati:
• Promovarea produselor companiei in cadrul vizitelor regulate la medici si farmacisti
• Stabilirea, dezvoltarea si mentinerea relatiei cu medicii si farmacistii din zona alocata;
• Realizarea planului de vanzari și întocmirea dărilor de seamă;
• Dezvoltarea și îndeplinirea planurilor de acțiune pentru atingerea obiectivelor stabilite;
• Organizarea si participarea la evenimente medicale speicifice cu scopul promovării produselor.
• Controlul expunerii produselor in locuri de vanzare (farmacii).

Cerinte fata de candidat:
- absolvent(a) a Universitatii de Medicina si Farmacie
- experienta de lucru in calitate de reprezentant medical prezinta un avantaj.
- abilitati de comunicare și negociere;
- Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă.
- orientare spre rezultat si client;
- Cunoasterea calculatorului (utilizator experimentat de Microsoft Excel, Word, Power Point).
- Permis de conducere cat. B.

Conditii:
• Salariu competitiv: salariu fix + bonusuri trimestriale.
• Posibilitatea dezvoltării in cadrul companiei (traninguri, seminare).
• Posibilitatea avansării in cadrul companiei.
• Grafic de lucru Luni- Vineri 08:30-17:30
• Pachet social deplin conform legislației RM.

Persoanele interesate sunt invitate sa trimita CV cu poză pe adresa de email alina.cebanu@dita.md   cu specificarea postului pentru care candidați.