Angajăm:

Medic de laborator (Bălți)

Responsabilități:

  • Îndeplinește investigațiile de laborator în conformitate cu obligațiile de serviciu;
  • Asigură folosirea metodelor cu cele mai înalte performanțe analitice și diagnostice;
  • Participă la însușirea și aplicarea în practică a metodelor noi de investigații și a echipamentului de laborator;
  • Participă la elaborarea recomandărilor privitor la recoltarea, transportarea, și păstrarea materialului biologic;
  • Contolează lucrul specialiștilor cu studii medii (felcerilor-laboranți, laboranților);
  • Participă la interpretarea rezultatelor investigațiilor de laborator;
  • Realizează măsuri în vedera efectuării măsurilor controlului de calitate intern și extern ale investigațiilor de laborator;
  • Efectuează analiza lucrului său precum și al specialiștilor cu studii medii (felcerilor-laboranți);

Cerințe față de candidat:
- Studii superioare medicale;
- Experiență de muncă în laborator medical;
- Personalitate flexibilă, energică, dorința de a învăța lucruri noi;
- Cunoașterea limbilor română și rusă;
- Abilitați de lucru la calculator.

Oferta companiei:
- Salariu atractiv;
- Oportunități de dezvoltare profesională;
- Experiență unică de colaborare într-o echipă dinamică de profesioniști;
- Condiții de lucru confortabile și loc de muncă echipat la un nivel înalt;
- Alte beneficii.

Peroanele interesate pot expedia CV la adresa de e-mail: pediatrudormed@gmail.com    sau pot telefona la numărul de telefon: 069383191.