Agenția de publicitate „Universal McCann” angajează:

Digital Planner

Responsabilități:
- elaborarea planurilor media de plasare a publicității online;
- asigurarea eficienței campaniilor de promovare gestionate;
- participarea la elaborarea strategiilor digitale;
- lansarea, monitorizarea și optimizarea campaniilor de promovare;
- întocmirea dărilor de seamă privind eficiența activității realizate;
- analiza pieței și identificarea noilor oportunități de promovare pentru clienții agenției;
- relaționare cu furnizorii și clienții.

Cerințe:
- studii superioare complete (în domeniul marketingului, finanțelor, statisticii);
- experiența anterioară în marketing online (în special în cadrul unor campanii de promovare eficiente);
- experiență în domeniul planificării media și a comerțului electronic (online);
- orientare către rezultate, capacitatea de a îndeplini sarcinile stabilite în termeni restrînși;
- abilități de autoorganizare, spirit de inițiativă, perseverență în atingerea scopului propus;
- fluență în limbile română, engleză, rusă;
- cunoștințe în domeniul promovări pe Facebook, Google AdWords, Google Analytics, Gemius etc.

Oferim:
- salariu motivant;
- birou în centrul capitalei;
- oportunitatea de a lucra cu branduri de renume;
- șansa de a face echipă cu oameni extraordinari și a avansa rapid în carieră.

Program de lucru: 09:00-18:00 (de luni pînă vineri).

Te așteptăm în echipă!