Compania „CONTINENT” SRL anunță concurs pentru ocuparea postului vacant:

Manager vînzări autoturisme

Cerințe:
- studii superioare (tehnice sau economice);
- experiență de cel puțin un an într-o poziție similară;
- cunoștințe de operare pe calculator (Microsoft Windows, Microsoft Office, Excel&Word, Open Office, Internet, Outlook, The Bat, 1C);
- cunoștințe în domeniul vînzărilor auto, cunoașterea mărcilor și modelelor de autoturisme prezente pe piața Republicii Moldova;
- cunoașterea tehnicilor de comunicare eficientă, cunoștințe în domeniul eticii comunicării în afaceri;
- deținerea permisului de conducere categoria „B”;
- fluență în limbile română și rusă, cunoașterea limbii engleze la nivel elementar.

Responsabilitățile postului:
- vînzarea autoturismelor;
- realizarea de test drive la solicitarea clienților;
- supravegherea procesului de vămuire în cazul importului de autoturisme;
- conlucrarea activă cu clienții, de la recepționarea comenzilor pentru autoturisme și accesorii pînă la predarea lor către proprietari, cu îndeplinirea tuturor procedurilor impuse și perfectarea documentelor de rigoare.

Oferim:
- angajare oficială în cîmpul muncii în cadrul unei companii stabile și de încredere cu pachet social integral;
- salariu motivant și plătit la timp;
- posibilitatea de a face parte dintr-o echipă unită;
- oportunități de carieră.