Petrom-Moldova este în căutarea unui candidat pentru suplinirea rolului de:

Specialist Suport Vânzări

Responsabilități principale:

  • Suport continuu în menținerea comunicării între Sediul Central și Stațiile de alimentare cu carburanți din rețeaua Petrom Moldova (FS);
  • Aducerea la cunoştinţa FS despre noile cerinţe şi standarde implementate;
  • Colectarea feedback-urilor de la FS şi informarea celorlalte subdiviziuni;
  • Informarea FS in legătura cu desfăşurarea activităţilor promoţionale, modificarea prețurilor, transmiterea regulamentelor şi dispoziţiilor aferente acestora;
  • Informarea personalului din FS în legătura cu desfăşurarea cursurilor de pregătire şi atestare in domeniul securităţii industriale;
  • Efectuarea planului anual / lunar privind check-urile din FS;
  • Colectarea și analiza datelor din check-urile efectuate și informare a departamentelor cu privire la rezultate;
  • Colectare și centralizare a datelor privind angajații din FS, monitorizarea numărului de angajați;
  • Primirea și monitorizarea comenzilor din FS;
  • Menținerea actualizată a arhivei de documente necesare pentru FS prin intermediul aplicației FSMS;
  • Ori de câte ori este necesar, de a sprijiniți personalul din Serviciul Suport Vânzări;
  • Participă la inventarele din stații și reprezintă Compania Petrom Moldova în raport cu Partenerii/Reprezentantii Comerciali
  • Etc.

Profilul candidatului ideal:

  • Studii universitare;
  • Experiența în poziții similare: minim 2 ani;
  • Comunicare fluentă în Română, Rusă și Engleza (scris și vorbit);
  • Cunoștințe a calculatorului (MS - Excel, Word, Outlook, Power Point), SAP;
  • Persoană bine organizată, cu abilitați înalte de comunicare și coordonare între colegi și parteneri;
  • Abilitatea de a gestiona mai multe sarcini în paralel și în termenii stabiliți;
  • Proactivitate și cu spirit de echipă.

Oferta noastră:

  • O echipă minunată;
  • Pachet de remunerare motivant;
  • Posibilitatea de a lucra de la distanță;
  • Program flexibil de muncă;
  • Spațiu de oficiu modern și dotat cu toate resursele necesare;
  • Asigurare medicală privată;
  • Cursuri de dezvoltare;
  • Etc.

Cei interesați sunt invitați să aplice prin transmiterea unui CV si a unei scrisori de intenție la următoarea adresa de email: hr.md@petrom.com

Vor fi contactate doar persoanele care corespund cerinţelor înaintate.