IM Farmaco SA, companie care activeaza pe piata Republicii Moldova in domeniul farmaceuticii, angajeaza:

Inginer la validarea echipamentelor tehnologice

Cerinte, responsabilitati si atributii:
- organizarea, controlul, analiza, întreținerea și îmbunătățirea în domeniul: calificării diferitelor obiecte (echipamente, sisteme, camere curate, spații de producție și depozitare, rețele de inginerie, procese), validarea procesului, validarea purificării echipamentelor, analiza riscurilor (RA);
- efectuarea măsurărilor de validare cu introducerea datelor primare în documentația de validare;
- întocmirea și completarea de înregistrări și rapoarte (SAT, IQ, OQ, PQ, PV, CV)
- managementul și controlul calității în implementarea proiectelor de inginerie;
- elaborarea documentației de validare și de funcționare, verificarea protocoalelor de recepție a echipamentelor (protocoale FAT / SAT) în conformitate cu cerințele GMP;
- investigarea cauzelelor neconformităților și abaterilor depistate;
- controlul schimbărilor (change control);
- procesarea și analiza rezultatelor primite de la testele de validare.
- asigurarea interfeței între societate, organismele abilitate și companiile specializate pentru validarea/calificarea echipamentelor/sistemelor supuse validării/calificării;
- controlul saupra respectării instrucţiilor privind expluatarea, efectuarea la timp a deservirii tehnice, reparaţiei planificate a echipamentelor/sistemelor supuse validării/calificării;
- abilitati de comunicare;
- capacitatea de a lucra in echipa;
- responsabilitate.

Cerinte:

  • Calificare: farmacie, categoria superioară farmacist cu recalificare o dată la 5 ani;
  • Competenţe confirmate prin certificate privind buna practică de fabricatie a medicamentelor (GMP);
  • Experienţa în muncă: cel puţin 7 ani, in specialitate cel puţin 3 ani;
  • Cunoaşterea limbilor: Romana, rusa, engleza va reprezenta un avantaj

Compania ofera:

  • Un salariu avantajos;
  • Conditii bune de munca;
  • Acordarea pachetului social atractiv;
  • Posibilitatea de a invata si a te dezvolta pe plan profesional;

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita CV-ul la adresa electronica office@farmaco.ro