Angajăm:

Jurist

Scopul general al funcţiei:

Asigurarea consultanţei și asistenței juridice în procesul de activitate al companiei aeriene şi asigurarea aplicării corecte a legislaţiei în activitatea comercială națională și internațională a companiei.

Descrierea postului:
Coordonarea activității de consultanță și asistență din cadrul Departamentului Juridic;
Asigurarea întocmirii actelor de procedură pentru reprezentarea/protejarea intereselor companiei în instanţele de judecată şi alte autorităţi competente;
Coordonarea reprezentării intereselor Companiei în instanțele de judecată;
Lucrul cu dreptul contractual național și internațional;
Acordarea consultanței juridice departamentelor companiei; Emiterea opiniilor și analiza riscurilor juridice aferent: dreptului civil, contravemnțional, concurențial, dreptul consumatorilor, etc.;
Acordarea consultanței juridice organelor de conducere a companiei;
Asigurarea procesului de secretariat al şedinţelor adunării generale a asociaților;
Reprezentarea poziției și intereselor juridice ale companiei în fața autorităților guvernamentale și în negocieri cu entitățile de drept privat;
Extinderea activității comerciale ale companiei în alte jurisdicții;
Corespondența juridică cu organele de drept public și cele de drept privat;
Obținerea actelor permisive la necesitate (licențe, autorizații etc.);
Aspectele aferente sigurării bunurilor companiei, alte sarcini juridice.

Criterii minime față de candidat:

  • Studii: superioare juridice (licenţiat în drept);
  • Experienţă profesională: 5 ani în domeniul dreptului și jurisprudenţei;
  • Cunoașterea limbilor română, rusă şi limba engleză (scris şi vorbit);
  • Abilități de lucru: Microsoft Office, Outlook, programe informaţionale şi baze de date din domeniu;
  • Bune abilități de organizare a activității departamentului și de coordonare a echipei;
  • Bună capacitate de comunicare, spirit de echipă, inițiativă proprie, flexibilitate și capacitate analitică;
  • Abilități de a lucra într-un ritm dinamic.
  • Amabilitate și tact.

Criterii care constituie avantaje ale candidatului:

  • Experiență în domeniul aviației civile;
  • Experiență în domeniul dreptului contractual internațional;
  • Experiență în domeniul negocierilor.

Compania oferă:

  •  Salariu motivant;
  •  Colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
  • Diversitate în activităţi, dinamism, experiență de lucru la nivel naţional şi internaţional;

Cei interesați pot transmite CV la adresa email: hr@flyone.eu
Apelurile telefonice nu sunt necesare. CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi contactați și invitați la interviu.

Notă: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare E-mail: hr@flyone.eu