Angajăm:

Analist financiar (economist)

Responsabilități principale:

  • Participă la elaborarea bugetelor grupului de companii și analiza ulterioară a realizării acestora;
  • Pregătește, analizează și prezintă situații financiare pentru conducerea companiei și pentru utilizatorii externi;
  • Pregătește rapoarte privind analiza economică și financiară pentru a asigura o gestionare eficientă a resurselor companiei;
  • Monitorizează și controlează cheltuielile întreprinderii, întocmește rapoarte lunare, trimestriale pe cheltuieli;
  • Raportează cu privire la indicatorii de performanță ai afacerii;
  • Elaborează prognoza și controlează rezultatele operaționale;
  • Participă la inventare anuale și neprogramate.

Candidatul ideal posedă:

  • Experiență într-o funcție similară minim 4-5 ani.
  • Bune abilități de analiză și sinteză a unor volume mari de informații;
  • Studii: superioare financiare, contabile, economice;
  • Cunoașterea aprofundată a MS Excel si 1C (ver. 8.3.)
  • Cunoașterea legislației Republicii Moldova referitoare la sectorul financiar, cunoașterea contabilității de gestiune
  • Cunoștințe temeinice în domeniul raportărilor economico-financiare
  • Capacitatea de învățare rapidă și rezistență la stres
  • Atenție la detalii; eficiență sporită și abordare sistemică a sarcinilor

Beneficii:

  • Lucru într-o echipă unită, puternică, calificată și cu scopuri comune;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională;
  • Oficiu in centrul orasului
  • tratament stomatologic la prețuri speciale din moment ce ne ești coleg de mai mult de 6 luni

Dacă ai rezonat cu acest anunț, așteptam CV-ul tău pîna pe 08.04.21 la adresa hr@smiledent.md. Indică denumirea funcției în subiectul mesajului!