IM Farmaco SA, companie care activeaza cu succes pe piata Republicii Moldova in domeniul farmaceuticii, angajeaza:

Contabil Șef

Responsabilităţi:
- Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si cu normele contabile;
- Coordonează echipa contabilă pentru a îndeplini sarcinile în termenele limită;
- Asigura organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;
- Supervizeaza si participa la implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational;
- Organizează păstrarea documentelor justificative, a registrelor şi bilanţurilor contabile;
- Prezintă managementului rapoarte conţinind rezultate financiar-contabile;
- Stabileşte principiile de organizare a sistemului informaţional contabil;
- Pregăteste și valideaza bilanțului lunar, asigurara corectitudinea contabilității și - finalizarea închiderii perioadei;
- Intocmeste rapoartele lunare, trimestriale, anuale catre institutiile locale.
- Menține relația cu autoritățile fiscale, statistici, audit extern etc.

Cerinţe faţă de candidaţi:
- Experiența în funcția de contabil-șef de cel puțin 5 ani;
- Cunoașterea legislației fiscale curente;
- Cunosterea legislatiei muncii si aplicarea ei in domeniul salarizarii;
- Cunoașterea limbilor română, rusă;
- Abilități PC (Windows, MS Office);
- Capacitatea de a analiza și monitoriza;
- Capacitatea de a învăța, dorința de a îmbunătăți abilitățile, mintea analitică;
- Sociabilitate, inițiativă, responsabilitate;
- Comunicare eficienta in cazul contactului cu diverse institutii ale statului;
- Onestitate.

Compania ofera:

  • Un salariu avantajos;
  • Conditii bune de munca;
  • Acordarea pachetului social atractiv;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie de succes;
  • Posibilitatea de a invata si a te dezvolta pe plan profesional;

Persoanele interesate sunt rugate sa ne contacteze la numarul 078884443 sau sa transmita CV-ul la adresa electronica office.farmaco@gmail.com